W związku z problemami dotyczącymi rejestracji na szczepienia rząd uruchomił trzy udogodnienia, które mają pomóc w zapisach na szczepienie przeciw COVID-19. Uwaga: warto z nich korzystać nawet wtedy, gdy w danym miejscu nie ma już miejsc na szczepienia. Konsultanci będą odzywać się do osób, które zostawią swoje dane.

Udogodnienia dotyczą sytuacji, w których dana osoba w wieku 70+ chce zapisać się na szczepienia, ale w danej chwili nie ma dla niej miejsca. Mimo to - jeśli jest w przysługującej jej to grupie wiekowej - może się zapisać do "kolejki" - na tzw. rejestrację bez terminu. Nowe udogodnienia to:

1. Zostawienie danych po dodzwonieniu się na infolinię 989(mimo braku możliwości zapisu na konkretny dzień). Jak ma to działać? - Każda osoba, która zadzwoni pod numer 989 i usłyszy, że w jej miejscowości nie ma już terminów do końca marca, będzie mogła zostawić swoje dane (PESEL i nr. tel) - jak tylko zwolnią się terminy, do tej osoby zadzwoni konsultant i zapisze ją na konkretny termin.
  2. Wysłanie wiadomości SMS o treści SZCZEPIMY SIE na numer 664 908 556. Po wysłaniu smsa w odpowiedzi otrzymamy wiadomość zwrotną - w odpowiedzi na nią przesyłamy PESEL i kod pocztowy. Po przesłaniu tych danych trafiamy do systemu - konsultanci skontaktują się z osobami, dla których zwolni się miejsce na szczepienie
  3. Zostawienie danych w formularzu na stronie internetowej http://gov.pl/szczepimysie. "Po pozostawieniu swoich danych konsultant zadzwoni, gdy będą wolne terminy" - podaje KPRM.