Pracownicy i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu, w okresie pandemii koronawirusa mogą liczyć na wsparcie wielu dobrych ludzi.

Lista instytucji, firm i osób prywatnych, które przekazały wsparcie rzeczowe placówce jest bardzo długa. Wśród największych darczyńców są: Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu, Fundacja Biedronki, Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”, Polska Sieć Elektroenergetyczna S.A., Koło Łowieckie „Bór” w Górze, Nowy Szpital we Wschowie, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Firma Dreen River Sp. z o.o. z Wąsosza, Firma Adamed Pharma S.A. z Czosnowa, Hurtownia Artykułów Przemysłowych „Polrena” z Głogowa, Starostwo Powiatowe w Górze, Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEKAM z Zakroczymia i wiele innych firm i osób prywatnych.

Prócz wsparcia rzeczowe DPS we Wronińcu otrzymał też ogromne wsparcie finansowe.

- Na przeciwdziałanie skutkom zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2 otrzymaliśmy do tej pory wsparcie w wysokości ponad 384 tysięcy złotych. Dofinansowali nas: Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu, Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej we Wrocławiu oraz Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ – informuje Piotr Grochowiak, dyrektor DPS we Wronińcu.

Warto pomagać, szczególnie ludziom, których los i tak już mocno doświadczył. Każdy, kto chciałby rzeczowo lub finansowo wesprzeć mieszkańców DPS we Wronińcu, powinien skontaktować się z placówką pod nr tel. 65 543 65 95 (osoba do kontaktu – Stanisława Witkowska).