Gminy
Góra, Wąsosz, Niechlów, Jemielno

W bieżącym roku, śladem czterech poprzednich lat, Ministerstwo Obrony Narodowej uruchomiło otwarty, całkowicie bezpłatny projekt „Trenuj z wojskiem sam i w grupie”.  Jest to program szkoleń dedykowany dla każdego chętnego spełniającego określone warunki wiekowe i narodowościowe. Szkolenia odbywają się w soboty, trwają
8 godzin, mają bardzo przystępną formułę i są prowadzone przez wojskowych instruktorów – bardzo doświadczonych żołnierzy, często weteranów misji zagranicznych.

Uczestnicy projektu poznają podstawowe umiejętności wojskowe i obronne, między innymi, podstawy posługiwania się bronią, walkę wręcz, przetrwanie w trudnych warunkach, reagowanie na sygnały alarmowe czy udzielanie pierwszej pomocy medycznej. Jest to niezaprzeczalnie bardzo atrakcyjna propozycja szkoleniowo-rekreacyjna, którą proszę abyście Państwo rozpropagowali wśród podległego personelu.

Na szkolenie można się zapisywać w kilku, podanych w załączniku, punktach kontaktowych jednostek wojskowych zlokalizowanych na terenie całego kraju – wystarczy podać tylko: imię i nazwisko, wiek i kontakt w dowolny sposób (e-mail, telefon, komunikator, osobiście). W szkoleniu mogą wziąć udział obywatele polscy w wieku 15-65 lat. Podczas szkoleń organizatorzy zapewniają wyżywienie i ubezpieczenie. Do tej pory w „Trenuj z wojskiem sam i w grupie” wzięło udział prawie 20 tys. Polaków. Warto podkreślić, że ponad 98% uczestników wyraziło zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu
i wskazało, że spełniło ono ich oczekiwania.

Projekt, dzięki swojemu unikalnemu charakterowi, jest również świetną – sobotnią przygodą i rozrywką. Można poznać wojsko i żołnierzy, ale również – oprócz profesjonalnego szkolenia – integrować się przy ognisku i grochówce. To jednocześnie doskonała okazja do poznania oraz podniesienia poziomu nawyków obronnych.

Załącznik – Harmonogram szkoleń oraz dane kontaktowe.

Placówka
STAROSTWO POWIATOWE W GÓRZE
ADRES
ul. Mickiewicza 1
56-200 Góra
telefon
65/544 39 00
fax
65/543 35 11
e-mail
sekretariat@powiatgora.pl
Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Wadas
iod@powiatgora.pl