16 października 2024 roku, w Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze, odbyły się konferencje metodyczne dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Powiatu Górowskiego.

Konferencja została zorganizowana przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Górze. Szkolenie przeprowadziła Pani Agnieszka Maria Czerniawska, nauczyciel-doradca metodyczny matematyki, reprezentująca sieć doradztwa metodycznego na Dolnym Śląsku.

Celem szkolenia było zapoznanie nauczycieli ze zmianami w podstawie programowej, w tym warunków jej realizacji. Omówiono również zmiany w Informatorze, a także zmiany w egzaminie ósmoklasisty i maturze z matematyki.