Gminy
Góra, Wąsosz, Niechlów, Jemielno

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Górze przypomina, że Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa (tzn. przez Internet, przez telefon albo np. na pokazie) może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ust. 2 i art. 35 USTAWY z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

Powyższe uregulowanie nie dotyczy umów zawieranych w sklepach stacjonarnych. Przedsiębiorcy prowadzący sklepy w tradycyjnej formie, nie są zobowiązani do przyjmowania zwrotów z powodu nieprzemyślanych zakupów. Konsument przed podjęciem decyzji zakupowej ma możliwość obejrzenia produktu, zapoznania się z jakością jego wykonania, przymierzenia, dopasowania, itp. Dlatego, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Górze, informuje, iż wnioski o interwencję Rzecznika w sprawach zwrotów, których przedsiębiorcy nie chcą przyjmować, są bezpodstawne i nie znajdują odzwierciedlenia w obowiązujących przepisach.

Pamiętaj!

W sklepach stacjonarnych NIE KUPUJ „NA OKO” (bez przymierzenia, dopasowania, itd.). Wymiana czy możliwość dokonania zwrotu zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli Przedsiębiorcy.

Placówka
STAROSTWO POWIATOWE W GÓRZE
ADRES
ul. Mickiewicza 1
56-200 Góra
telefon
65/544 39 00
fax
65/543 35 11
e-mail
sekretariat@powiatgora.pl
Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Wadas
iod@powiatgora.pl