13 kwietnia 2021 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Górze odbyła się XXV sesja Rady Powiatu Górowskiego.

W sesji uczestniczyło 11 radnych. Po wysłuchaniu sprawozdania Zarządu Powiatu za okres międzysesyjny radni przystąpili do prac nad projektami uchwał. Zarówno uchwała w sprawie zmiany WPF Powiatu Górowskiego na lata  2021-2038 oraz zmiany budżetu  Powiatu Górowskiego na 2021 rok zostały przyjęte jednogłośnie. Najważniejsze zmiany dotyczyły wprowadzenia do budżetu kwoty 1 mln zł pozyskanych przez powiat w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki te przeznaczone są na dwa zadania dotyczące termomodernizacji budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu oraz termomodernizacji budynku Liceum Ogólnokształcącego w Górze. Następnie, również jednogłośnie, zostały przyjęte uchwały dotyczące sprawozdania z realizacji Programu  współpracy Powiatu Górowskiego z organizacjami pozarządowymi, zmiana uchwały dotycząca pracy aptek ogólnodostępnych oraz w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy zastępczej na lata 2021-2023. Następny punkt obrad dotyczył przyjęcia nowego Statutu Powiatu Górowskiego. Zaproponowano kilka poprawek do projektu uchwały. Rada Powiatu po odrzuceniu poprawek przyjęła nowy Statut w wersji zaproponowanej przez Komisje Statutową. Następnie radni zapoznali się z informacjami dotyczącymi średnich wynagrodzeń nauczycieli, z sytuacją na rynku pracy a także sprawozdaniami z działalności Rady Powiatu i poszczególnych komisji za 2020 rok. W trakcie sesji głos zabrała również Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz, która poinformowała o przygotowaniach Punktu Szczepień Powszechnych, który zacznie funkcjonować w hali sportowej  „Olimpia” przy ul. Zielonej 9a w Górze z początkiem maja 2021 r. Przebieg sesji dostępny jest do obejrzenia w zakładce dotyczącej transmisji z sesji.