Nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt sportowy otwarto dziś przy Hali Arkadia w Górze. Plażowa Arena pomieści aż trzy boiska do siatkówki plażowej lub plażowego tenisa. Korzystać z niej mogą także amatorzy piłki nożnej na piasku oraz miłośnicy gry w boule.

Górowska Plażowa Arena, położona w pięknym anturażu, powstała dzięki wspólnym działaniom Rady i Zarządu Powiatu Górowskiego oraz Andrzeja Jasiaka – Kierownika Hali Arkadia, który był pomysłodawcą i koordynatorem realizacji tego zadania, Ewy Gano - Dyrektor Zespołu Szkół w Górze i firmom Wigmet z Góry i Dąbrowa z Radosławia.

- Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie tego pięknego i nowoczesnego obiektu – mówiła podczas otwarcia Anna Kolibek – Starosta Górowski.

Zarząd Powiatu Górowskiego w osobach: Anna Kolibek – Starosta Górowski, Andrzej Rogala – Wicestarosta Górowski oraz Urszula Szmydyńska – Członek Zarządu wręczyli okolicznościowe podziękowania Ewie Gano oraz Andrzejowi Jasiakowi. Następnie dokonano przecięcia symbolicznej wstęgi i rozpoczęły się zmagania sportowe. Mecze w siatkówkę oraz tenisa rozegrali: młodzież z ZS i LO w Górze oraz ich nauczyciele i wychowawcy. W uroczystym otwarciu udział wzięli także: Wojciech Kuryłło – Sekretarz Gminy Jemielno, przedstawiciele służb mundurowych oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek powiatowych.