Są wakacje. W szkołach raczej cicho, pusto, odbywają się remonty. Ale nie we wszystkich. Jak się okazuje w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze prowadzone są szkolenia i kursy.

- To dobry czas na doskonalenie się, poznanie własnych umiejętności w wybranych dziedzinach, zdobycie nowych kwalifikacji – mówi dyrektor Krzysztof Mielczarek.

Właśnie zakończyło się szkolenie grupy osób skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Górze na kurs „Opiekun osoby starszej z elementami masażu”, finansowany przez PUP ze Środków Funduszy Pracy. Przez 3 tygodnie uczestnicy kursu (10 osób) pod opieką doświadczonych wykładowców z dziedziny opieki medycznej i masażu, uczyli się jak opiekować się ludźmi starszymi, schorowanymi w celu zapewnienia im należytej opieki. To umiejętności i wiedza przydatne w życiu, często w naszych domach. Może się też okazać, że pozwolą na rozpoczęcie ciekawej pracy. Osobom, które ukończyły szkolenie (9 osób) gratulujemy. Jednocześnie zapraszamy do CKPiU. Czeka tu wiele ciekawych propozycji dla chcących się uczyć i podnosić kwalifikacje.