29 lipca 2021 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka
w Wąsoszu odbyło się spotkanie dotyczące wdrożenia prac inwestycyjnych związanych z modernizacją kotłowni i wymiany stolarki okiennej w SOSW w Wąsoszu. W spotkaniu udział wzięli Anna Kolibek - Starosta Górowski, Justyna Dąbrowska - Dyrektor SOSW w Wąsoszu, Małgorzata Morga - główna księgowa, Janusz Tumiłowicz - przedstawiciel firmy JACHPROJEKT Janusz Tumiłowicz oraz wykonawca prac Marcin Janik - przedstawiciel Firmy H.U.B. „JAN-MAR”.

Podczas spotkania oficjalnie został przekazany wykonawcy teren budowy. Termin realizacji inwestycji wyznaczono na 15 listopada 2021 r. Środki finansowe na ten cel w kwocie 700 000,00 zł pozyskane zostały z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostała część w wysokości 95 810,00 zł pochodzi z budżetu Powiatu Górowskiego.

- Za przekazane środki finansowe serdecznie dziękujemy Wojewodzie Dolnośląskiemu, Zarządowi Powiatu Górowskiego oraz radnym powiatowym – mówi dyrektor Justyna Dąbrowska.

Inwestycja termomodernizacyjna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu znacząco wpłynie na poprawę komfortu i jakości pobytu uczniów w Ośrodku. Zmiana źródła ogrzewania z węglowego na gazowe przyczyni się do zmniejszenia emisji CO do atmosfery, co korzystnie wpłynie na środowisko naturalne i poprawę jakości powietrza. Wymiana stolarki okiennej i renowacja drzwi wejściowych nie tylko poprawi estetykę budynku, ale także przyczyni się do zwiększenia bezpiecznych i higienicznych warunków bytowych w Ośrodku.