Powiat Górowski zakupił i bezpłatnie przekazał do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie szafę medyczną do przechowywania endoskopów służących do badań gastroenterologicznych. To wsparcie, które ma służyć ratowaniu zdrowia i życia także mieszkańców naszego powiatu.

- Badania gastroenterologiczne nie są dostępne na terenie naszego powiatu. Z tej formy diagnostyki górowianie korzystają najczęściej właśnie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć tę placówkę, by nowy sprzęt służył także naszym mieszkańcom – mówi Urszula Szmydyńska, Starosta Górowski.

Wartość zakupionego sprzętu to 10 tysięcy złotych. Szafa medyczna trafiła już do poradni gastroenterologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.