Uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Górze: Otylia Wawrzeńczak, Julia Wiśniewska i Weronika Sławińska wraz z swą nauczycielką Eweliną Waląg biorą udział w międzynarodowym projekcie - Walka z antysemityzmem, ksenofobią i rasizmem dziś! - realizowanym w partnerstwie z norweskim Europejskim Centrum Wergeland (The European Wergeland Center – EWC).

- Pierwszy dzień warsztatów w ramach polsko-norweskiego projektu już za nami. Trzeba przyznać, iż był to intensywny czas, w trakcie którego zintegrowałyśmy się stacjonarnie z grupami z Polski a za pomocą łączenia online z norweskimi zespołami i aktywnie uczestniczyłyśmy w warsztatach tematycznych. Wzięłyśmy na tapetę kwestie tożsamości społecznej oraz zagadnienia równościowe, omówione na podstawie treści zawartych na wystawie stałej Muzeum Historii Żydów Polski POLIN. Wieczorem czekała na nas uroczysta kolacja w Jewish Comunication Center oraz ciekawe rozmowy. Cieszy fakt, iż nasza wcześniejsza działalność w tematyce prawnoczłowieczej z innymi instytucjami czy organizacjami okazała się znaną i uznaną przez osoby prowadzące zajęcia, co kilkakrotnie podkreślano w wypowiedziach dotyczących górowskiego liceum. To oczywiście, powód do zadowolenia, ale i przyczynek do dalszych przedsięwzięć, bowiem niosą ze sobą konkretne znaczenie – mówią uczestniczki projektu.

O projekcie więcej piszemy tutaj: