Przedszkole w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wąsoszu cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego też została utworzona druga grupa przedszkolna.

Wrzesień był dla wszystkich bardzo intensywnym czasem, poświęciliśmy go  na wzajemne poznawanie się i adaptację. Nowe przedszkolaki dzielnie zniosły ten trudny czas. Oby aklimatyzacja w nowym środowisku była jak najmniej stresująca dla dzieci, sale, kąciki zainteresowań, pomoce dydaktyczne i sprzęty zostały dostosowane do ich możliwości psychofizycznych oraz potrzeb.

Przedszkolaki codziennie uczą się wspólnej zabawy, muzykują, wzbogacają swoje doświadczenia, chętnie spacerują i korzystają z placu zabaw. Ich prace plastyczne zdobią nasze pomieszczenia.

Miło nam patrzeć,  jak z każdym dniem coraz lepiej odnajdują się w nowym otoczeniu i z uśmiechem na twarzy przekraczają próg naszego przedszkola. Jesteśmy pewni, że  wspólnie spędzony czas w przedszkolu będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil.