Uczniowie klas technikum Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze sprawdzili swoją wiedzę z zakresu mitologii greckiej i rzymskiej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej, która odbyła się 15 listopada 2021 r.  Celem wydarzenia była popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnych Greków i Rzymian.

Do udziału w olimpiadzie zgłosiło się 15 uczniów Zespołu Szkół.  Niestety plany pokrzyżowała pandemia i konieczność nauki zdalnej kilku klas w tym okresie. Ostatecznie do konkursu przystąpiły 4 osoby:  Milena Piotrowska z kl. 3 Technikum Budowlanego, Wojciech Zawadzki z  kl. 1 Technikum Informatycznego, Aleksandra Grabowska z kl. 2 Technikum Hotelarskiego i Kamil Półchłopek z kl. 3 Technikum Informatycznego.

W olimpiadzie wzięło udział 608 uczniów szkół średnich z całej Polski. Najwyższą - 27 lokatę spośród uczniów ZS w Górze zdobył Kamil Półchłopek. Pozostali uplasowali się na miejscach: 39, 44, 54.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Dyplom za organizację Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej