W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu obchodzony był Dzień Patrona połączony z Dniem Dziecka. O naszych uczniach nie zapomnieli nasi sympatycy. Starosta Górowski Urszula Szmydyńska podarowała słodkie upominki oraz owoce. Burmistrz Wąsosza Paweł Niedźwiedź ufundował ogromną, dmuchaną rakietę. Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Górowskiego Grażyna Owczarek podarowała naszym dzieciom pyszne lody. Ten dzień dostarczył wiele atrakcji i radości zarówno młodszym, jak i starszym. Wspólnie z nami bawili się goście z Ukrainy, przebywający w naszym ośrodku.

Pierwszy czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka, jest zawsze okazją w naszej szkole do przybliżenia sylwetki Janusza Korczaka, wielkiego przyjaciela dzieci.  Cała społeczność szkolna obejrzała prezentację multimedialną przedstawiającą życie i twórczość Janusza Korczaka, wysłuchała  piosenki oraz poznała teatrzyk kamishibai o Królu Maciusiu.

Następnie w planie dnia były różnorodne konkurencje sportowe na świeżym powietrzu, zabawy w ogromnej, dmuchanej rakiecie, mecz siatkówki, a te wszystkie atrakcje osłodził candy bar.

Równolegle młodsze dzieci mogły skorzystać z innych atrakcji takich, jak: malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych ogromnej wielkości, rysowanie kredą.

Ogromną atrakcją była wizyta naszych uczniów w siedzibie straży pożarnej. Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie wozów strażackich, poznać specjalistyczny sprzęt, a na koniec wizyty, ku uciesze wszystkich, strażacy zademonstrowali  działanie węża strażackiego.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom naszej szkoły oraz osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i uświetnienie tego święta.

Urszula Kwaśnica – Zielińska

Liliana Barwińska