Ślęża to miejsce magiczne i przyciągające, nazywana jest też Sobótką. Oddalona jest niespełna godzinę od Wrocławia. 24 maja uczniowie z SOSW w Wąsoszu, wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Sobótki a stamtąd na górę Ślęża. Po podróży autokarem z Dworca Głównego we Wrocławiu do Sobótki, wyruszyliśmy żółtym szlakiem na szczyt. Szlak „żółty” (wraz z czerwonym) to najpopularniejsza trasa na Ślężę od strony północnej, czyli z centrum Sobótki. Zaczyna się on przy stacji kolejowej w Sobótce, następnie biegnie obok Domu Turysty „Pod Wieżycą”, a także przez samą Wieżycę. Przez całą drogę podziwialiśmy piękną przyrodę, spotkaliśmy zające i wiewiórki, słuchaliśmy odgłosów lasu. Nagrodą za dwie i pół godziny marszu były przede wszystkim piękne widoki na panoramę góry. Ślęża, choć niepozorna, na szczycie mieści piękny kościół pod wezwaniem Nawiedzenia NMP, Dom Turysty, a także krzyż milenijny z granitu. Po odpoczynku, zjedzeniu drugiego śniadania i zrobieniu wielu zdjęć, wyruszyliśmy w drogę powrotną. To był bardzo aktywny, ale jakże miły dzień. Uczniowie wracali z wycieczki szczęśliwi, zadowoleni i co niektórzy trochę zmęczeni. Opiekunowie: Marta Białobrzewska, Adam Nowak, Leszek Stuczyk, Jarosław Krukowski - Zdanowicz.