Niebawem do rąk czytelników trafi 78. numer Kwartalnika Górowskiego. Wydawcą pisma są Towarzystwo Ziemi Górowskiej oraz Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze.

Redakcją kwartalnika zajmują się Ewa Walczak oraz Mirosław Żłobiński. Stałymi współpracownikami są: Elżbieta Maćkowska, Ewa Osuch, Kamil Kutny, Damian Szymczak, Jerzy Stankiewicz i Adrian Grochowiak. Cyfrowa wersja kwartalnika dostępna jest na stronie: https://pcdn.edu.pl/index.php?sekcja=wydawnictwa

W 78 numerze pisma znajdziemy teksty: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Górze, Górowski bunkier i zima „Pod Bunkrem”, Legenda Górowskiej chirurgii cz. II, Niedoszła dziesięciolatka, W kierunku szkoły samorządowej, Wokół stanu wojennego cz. III, Pierwsze lata w województwie dolnośląskim, Kronika Fundacji Pomocy Szkole im. E. Machniewicza w Górze oraz Porucznik Józef Brylski cz. I. Zapraszamy do lektury.