“Program smak życia, czyli debata o dopalaczach” prowadzone przez profilaktyków uzależnień Huberta Giezka oraz Annę Klimek. Jest to program profilaktyczny, którego celem jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami. Warsztaty oprócz dostarczenia młodzieży wiedzy na temat „dopalaczy” poruszały tematykę najczęściej używanych substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol, nikotyna, amfetamina, marihuana.
Celem programu było: Omówienie szkód wyrządzonych przez narkotyki, obalenie nieprawidłowych informacji na temat ,,dopalaczy” oraz innych substancji odurzających, ukazanie zagrożeń i konsekwencji związanych z użyciem dopalaczy, prowadzenie zdrowego trybu życia.     Aneta Zawadzka