Multimedialną wystawą prac  konkursowych wyróżnionych w VIII Powiatowym Konkursie Plastycznym „Fantastycznie, bo ekologicznie” 26 października 2022 r. rozpoczął się XVII Powiatowy Przegląd Artystyczny dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych pod taką samą nazwą.

Bernard Bazylewicz dyrektor PCDNiPP-P w Górze przywitał przybyłych gości - Ryszarda Wawera Przewodniczącego Rady Powiatu Górowskiego, Magdalenę Głuszko Zastępcę Burmistrz Góry, Mariolę Szurynowską Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Rady Powiatu Górowskiego, Ryszarda Pietrowiaka członka  Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Rady Powiatu Górowskiego, Helenę Szczepańską dyrektor Przedszkola nr 3 w Górze, Aleksandrę Pacholską dyrektor Przedszkola nr 1 w Górze, Anetę Zmuda dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze oraz Agatę Downar dyrektor Zespołu Szkolno-Wychowawczego z Oddziałam Integracyjnymi w Glince.

Przywitał także nauczycieli ze szkół i placówek, w tym opiekunów występujących grup – członków Powiatowego Zespołu Edukacji Elementarnej - sieci współpracy i samokształcenia działającego przy PCDNiPP-P w Górze oraz rodziców, babcie, dziadków i innych zgromadzonych gości.

Najserdeczniej przywitał uczestników Przeglądu - małych artystów.

Tematyka wydarzenia podkreślała ważny wątek troski o naszą planetę i dbałości o najbliższe środowisko. W repertuarze znalazły się piosenki, wiersze, tańce nawiązujące do szeroko rozumianej ekologii. Odpowiedzialną za organizację Przeglądu była Dorota Izdebska nauczyciel-doradca metodyczny wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Górze.

Na gościnnej scenie Domu Kultury w Górze, który był współorganizatorem tego wydarzenia pokazy artystyczne dały przedszkolaki i uczniowie z 12 grup reprezentujących 8 placówek: Szkołę Podstawową nr 3 w Górze,  Zespół: Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Niechlowie, Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Glince,  Zespół: Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Sicinach, Przedszkole Publiczne nr 1 w Górze, Przedszkole Publiczne nr 3 w Górze oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Czarnoborsku. Na scenie wystąpiło ponad dwustu najmłodszych artystów, których przygotowało szesnastu nauczycieli.

Należy podkreślić, że Przegląd jest jednym z zadań, które wpisuje się w działanie Powiatowego Zespołu Nauczycieli Edukacji Elementarnej – sieci współpracy i samokształcenia działającego w PCDNiPP-P w Górze.

Na zakończenie  podziękowano małym artystom za ich piękne prezentacje i występy przygotowane pieczołowicie  i z wielką starannością dzięki, którym  scena „ożyła”, a publiczność gromkimi brawami nagradzała popisy najmłodszych.

Podziękowania nauczycielom w formie dyplomów przekazał dyrektor Bernard Bazylewicz za ich wkład pracy w organizację Przeglądu oraz przygotowanie młodych artystów.

Więcej zdjęć tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/1RFvJPCfB4335gJJiLaXVQFqrcg3NLH5N