W październiku, w ramach realizacji kolejnego zadania Programu „Rehabilitacja 25 plus”, absolwenci SOSW w Wąsoszu mieli okazje zwiedzić wrocławskie ZOO. Korzystając z pięknej aury, uczestnicy programu odbyli wyjątkowy spacer po jego terenie, aktywnie  spędzając czas na obcowaniu  z naturą. W ZOO obejrzeli atrakcyjne ekspozycje fauny różnych kontynentów świata. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń z kontaktu z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej. Najwięcej uwagi uczestnicy wyjazdu poświęcili obserwacjom podwodnego świata w afrykarium. W klimacie Czarnego Lądu podziwiać można było ekosystem rafy koralowej z Morza Czerwonego czy endemiczne ryby z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich i Kanału Mozambickiego. Wielkie wrażenia wywarł niewątpliwie 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb. Po tylu atrakcjach uczestnicy wycieczki zadowoleni powrócili do placówki.