W Hali Arkadia w Górze 25 listopada 2022 r. odbył się XVIII Powiatowy Turniej Dzień Matematyki i Sportu dla uczniów szkół podstawowych organizowany przez PCDNiPP-P w Górze. W imieniu własnym oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 Górze Anety Zmudy dyrektor PCDNiPP-P w Górze Bernard Bazylewicz przywitał zaproszonych gości. Starostę Górowskiego Urszulę Szmydyńską reprezentowała Aneta Kłak - inspektor Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Górze. Burmistrz Góry Irenę Krzyszkiewicz reprezentowała Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Gminy w Górze Izabela Baranowska. Dyrektor przywitał rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz drużyny z następujących szkół: Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Górze, Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie, Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole  im. Władysława Reymonta w Witoszycach, Zespołu Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej i Przedszkole w Niechlowie, Zespołu Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza i Przedszkole w Sicinach, Szkoły Podstawowej w Jemielnie, Zespołu Szkół w Wąsoszu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Czarnoborsku oraz gospodarza zawodów: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze.

Następnie zabrała głos dyrektor SP nr 1 w Górze Aneta Zmuda, która życzyła wszystkim sportowej rywalizacji i oficjalnie otworzyła Turniej. W imieniu Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz Naczelnik Wydziału Oświaty Izabela Baranowska przekazała podziękowania organizatorom za przygotowanie zawodów.Gospodarzem turnieju była  Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze. Gospodarze przygotowali sprzęt elektroniczny, napisy, zapewnili opiekę medyczną oraz wraz z radą rodziców poczęstunek dla uczniów i nauczycieli.

Po zakończeniu zawodów przekazano podziękowania Staroście Górowskiemu Urszuli Szmydyńskiej za sponsorowanie turnieju z ramienia PCDNiPP-P w Górze oraz Burmistrz Góry Irenie Krzyszkiewicz za sponsorowanie turnieju jako gospodarz Gminy Góra. We wszystkich konkursach organizowanych przez PCDNiPP-P w Górze sponsorami nagród są: Starosta Górowski, Burmistrz Góry,  Wójt Gminy Jemielno, Wójt Gminy Niechlów oraz Burmistrz Wąsosza. Podziękowania przekazano także Ewie Gano dyrektorowi Zespołu Szkół w Górze za użyczenie Hali Arkadia. Za współorganizację imprezy podziękowania otrzymała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze Aneta Zmuda oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze Paweł Kwasik. Za ufundowanie poczęstunku podziękowania otrzymała Rada Rodziców na czele z Agnieszką Kordek-Chmielewską - Przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze – oraz Małgorzatą Biazik-Bienert - Zastępcą Przewodniczącej Rady Rodziców.

Podziękowania otrzymali nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze, którzy byli zaangażowani w organizację Turnieju: Anna Dębkowska, Krzysztof Lesiecki, Katarzyna Kaźmierczak, Jolanta Łukasiak, Marta Kokot-Wójcik, Tomasz Fogt, Krystyna Kasperska, Piotr Gniecki , Anna Kołodziej, Jadwiga Bielawa, Dorota Górska, Wojciech Wojsiak oraz Aneta Giezek.

Za pomoc w organizacji zawodów oraz pełnienie funkcji sędziego głównego konkurencji sportowych podziękowanie otrzymał Robert Burdziuk ze SP nr 1 w Górze oraz sędziowie pomocniczy z Liceum Ogólnokształcącego w Górze Małgorzata Dudzińska i Wojciech Janicki.

Za pracę w Powiatowej Komisji Konkursowej podziękowania otrzymali: Anna Matuszewska, Anna Zarzycka, Beta Rogowicz, Dorota Szostek, Iwona Misztal-Swojak, Joanna Klimpel, Joanna Zimoląg, Katarzyna Zagubień, Lilia Burdziłowska, Małgorzata Wozińska, Maria Głowacka, Marta Hołownia-Dziewic, Renata Wawer, Sylwia Mróz-Sromek, Andrzej Ceglarski, Łukasz Ratajczak, Piotr Mendyka oraz Radosław Mrówka

Dyplomy za udział w turnieju otrzymały wszystkie występujące drużyny.

Laureaci otrzymali dyplomy i puchary. I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Wąsoszu, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze, a III Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze.

Więcej zdjęć tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/1Hli8Iupw-BnLtaXX8c0L0CNIPHrINrBa?usp=sharing