Dnia 23.11.2022r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze odbyła się pogadanka dla dzieci z rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie Powiatu Górowskiego na temat: „Problem uzależnień u dzieci i młodzieży”. Spotkanie zorganizowane zostało przez PCPR w Górze we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Góra w ramach realizacji Powiatowego Programu Profilaktycznego w Zakresie Promowania i Wdrażania Prawidłowych Metod Wychowawczych w Stosunku do Dzieci w Rodzinach Zagrożonych Przemocą w Rodzinie w Powiecie Górowskim na lata 2017-2022. Podczas spotkania Pani trener ds. uzależnień- Bogusława Płaczek omówiła najczęściej pojawiające się uzależnienia u dzieci i młodzieży w szczególności od substancji psychoaktywnych, alkoholu i nikotyny. Zwróciła uwagę na genezę uzależnienia oraz możliwości uzyskania wsparcia w celu niwelowania zagrożeń mających negatywny wpływ na rozwój małoletnich dzieci. Kierownik PCPR w Górze składa podziękowanie dla Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

iodo@amt24.biz