Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz oraz Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala wzięli wczoraj udział w otwarciu zmodernizowanych dróg w gminie Wąsosz. W uroczystości uczestniczył także Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. Gospodarzem spotkania był Burmistrz Wąsosza Paweł Niedźwiedź. Zmodernizowane drogi gminne to odcinki: Czeladź Wielka – Baranowice, Świniary – Borowna oraz jezdnia w Chocieborowicach, dofinansowane z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych oraz droga gminna Górka Wąsoska – Gola Wąsoska dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Droga Świniary – Borowna, do 31 grudnia  2020 roku stanowiła drogę powiatową nr 1109D o długości ok. 3,834 km. Z dniem 1 stycznia 2021 roku na mocy porozumień między samorządem powiatowym a samorządem Wąsosza droga stała się drogą gminną. Także droga Czeladź Wielka – Baranowice, do 31 grudnia 2019 roku stanowiła drogę powiatową nr 1102D o przebiegu Baranowice – Kowalowo i długości ok. 4,840 km. Z dniem 1 stycznia 2020 roku na mocy porozumień między samorządem powiatowym a samorządem Wąsosza droga ta stała się drogą gminną. W I etapie Gmina Wąsosz zmodernizowała odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1100D w m. Kowalowo do Czeladzi Wielkiej. W II etapie odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową 1100D w m. Baranowice do Czeladzi Wielkiej.