W Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Górze odbyły się dzisiaj Dni Otwarte dla absolwentów szkół podstawowych.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie gościli dziś młodzież z całego powiatu górowskiego, która już za kilka tygodni kończy edukację na poziomie szkoły podstawowej. Zainteresowani dalszą edukacją w górowskim LO zostali zapoznani z wszystkimi profilami nauki oraz życiem szkoły.

Fot. P. Wróblewski

„Drzwi otwarte” obok Święta Patrona i innych imprez o charakterze rocznicowym, to jedno z najważniejszych wydarzeń z życia szkoły. Jednak zasadniczo różni się swoją formą , która ma bardziej swobodny charakter. ma na celu przedstawienie oferty edukacyjnej danego miejsca i zachęcenie wszystkich aktualnych ósmoklasistów do rozpoczęcia nauki właśnie w tej placówce.

W przypadku szkół średnich wydarzenie odbywa się najczęściej wiosną – w kwietniu lub maju. Ładna pogoda sprzyja organizowaniu ciekawych wydarzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku szkoły. Zbliżająca się rekrutacja sprawia, że każda z placówek prześcigają się w przedstawianiu swoich niecodziennych ofert.

Liceum Ogólnokształcące w Górze przygotowało bardzo atrakcyjną formę „Drzwi otwartych” o czym mogli się przekonać uczniowie szkół podstawowych, którzy licznie przybyli 21 kwietnia odwiedzić mury szkoły noszącej imię Wielkiego Wieszcza. O godzinie 9:00 wszystkich uczniów szkół podstawowych przywitali w auli szkoły dyrektor szkoły pani Magdalena Mielczarek i Wicedyrektor pan Mirosław Wesołowski oraz członkowie samorządu szkolnego. Następnie piosenkę „Marzenie mam” wykonały dziewczęta z koła wokalnego „Postscriptum” .Po tym interesującym wstępie został przedstawiony ósmoklasistom program „Drzwi otwartych”.
Po podziale na 7 grup młodzież rozeszła się do sal gdzie prezentowane były poszczególne profile nauczania. Ofertę edukacyjną przedstawili nauczyciele wraz zz aktualnie uczącymi się w danym profilu uczniami. Każda z form prezentacji była niezwyklej interesująca i mogla przykuć uwagę uczniów szkół podstawowych. Profil lingwistyczny zaprezentował m.in. 3 bardzo krótkie filmiki, w których absolwenci mówią o liceum oraz pokaz zdjęć z wycieczek. Na profilu humanistycznym absolwenci „podstawówek” mogli poznać ofertę edukacyjna, której towarzyszył film oraz wystawa „Historia z wąsem”. Można było też pozować do zdjęć w fotobudce historycznej. Profile geograficzno-biznesowy, matematyczno-informatyczny i biologiczno-chemiczny proponowały udział w wielu ciekawych eksperymentach np. pokaz programowania robotów, doświadczenia fizyczne i chemiczne czy łączenia wiedzy biznesowej w praktyce. Przyjemne z pożytecznym łączyły też w swojej treści prezentacje profilów mundurowych czyli pożarniczego i policyjnego. Uczniowie klas pożarniczych wraz z opiekunami przygotowali prezentację, w której znalazły się informacje na temat edukacji pożarniczej, oraz jak wyglądają zajęcia, w jakich wydarzeniach i ćwiczeniach uczestniczą uczniowie tej klasy. Natomiast uczniowie klas policyjnych zaprezentowali m.in. do czego wykorzystywany jest różnorodny sprzęt policyjny, a młodzież szkół podstawowych miała możliwość ich dotknięcia, wypróbowania , np. pobrać odciski palców.
Na koniec miało miejsce spotkanie w auli gdzie nastąpiło podsumowanie „Drzwi otwartych” oraz specjalnie przygotowany dla ósmoklasistów quiz w formie kahoot, wiedzy o szkole i jego ofercie edukacyjnej.
Dodatkowo, każdy z przybyłych na „Drzwi otwarte” uczniów mógł otrzymać folder rekrutacyjny zawierający również wkładkę z ofertą poszczególnych profili.
A teraz już tylko pozostał im czas na podjęcie właściwych decyzji. Liczymy, że będzie to LO w Górze.
Zaplanuj swoją przyszłość z Mickiewiczem!

T. Woźniczka

iodo@amt24.biz