Starosta Górowski Urszula Szmydyńska wzięła udział w posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Górze.

Spotkanie z przedstawicielami służ mundurowych, Powiatowym Lekarzem Weterynarii, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, Kierownikiem Nadzoru Wodnego w Górze PGW Wody Polskie oraz  pracownikami powiatowego i gminnych centrów zarządzania kryzysowego zwołano w związku z pojawieniem się śniętych ryb na terenie zalewu w Czernicy oraz monitorowaniem rzeki Odry w granicach administracyjnych powiatu górowskiego. Uczestnicy posiedzenia omówili kompetencje poszczególnych służb podczas działań związanych z usuwaniem zagrożeń na rzece. Dyskutowali na temat zasad współpracy służb na wypadek wystąpienia śniętych ryb w Odrze oraz zapoznali się z potencjałem ratowniczego KSRG możliwego do wykorzystania podczas działań.