Starosta Górowski Urszula Szmydyńska oraz Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz uczestniczyły dziś w wojewódzkich obchodach Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja w Górze. W uroczystościach udział wzięli: Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Posłanka na Sejm RP Mirosława Stachowiak-Różecka, Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu Jurij Tokar, Biskup Pomocniczy Wrocławski Maciej Małyga, Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Diecezji Wrocławskiej Waldemar Pytel, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych: straży pożarnej, policji i wojska, kombatanci, harcerze, przedstawiciele instytucji gminnych, powiatowych i partii politycznych, młodzież oraz mieszkańcy powiatu górowskiego.

Uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Św. koncelebrowana w kościele p.w. św. Katarzyny w Górze. Następnie odbył się przemarsz w asyście wojskowej orkiestry dętej na Plac B. Chrobrego. Na maszt wciągnięto biało-czerwoną flagę Polski, a orkiestra zagrała Mazurka Dąbrowskiego. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski oraz Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz. Delegacje złożyły pod Pomnikiem Wolności okolicznościowe wieńce i wiązanki kwiatów. Kompania Wojska Polskiego oddała salwę honorową.

Uroczystościom towarzyszyła wystawa sprzętu wojskowego oraz stoiska promujące pracę w służbach mundurowych. W sali widowiskowej Domu Kultury w Górze odbył się koncert pt. „#nieTaki#strasznyDwór” oraz koncert Big Bandu DK w Górze pt. „Najpiękniejsze, bo polskie”.