Gminy
Góra, Wąsosz, Niechlów, Jemielno

Uczennice i uczniowie LO w Górze uczestniczyli w Finale Powiatowym Licealiady w siatkówce plażowej, który rozgrywany był na Plażowej Arenie w Górze. Drużyna dziewcząt Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze grająca w składzie Julia Cymbalista, Marta Dokładańska i Martyna Dziewic zdecydowanie wygrała swoje mecze z drużynami Zespołu Szkół w Górze i zdobyła tytuł Mistrzyń Powiatu Górowskiego, a tym samym awans do kolejnego etapu rozgrywek. Nasze męskie pary w rozgrywkach powiatowych zaprezentowały wysoki poziom gry. Krystian Łopuszyński i Miłosz Rusin zajęli I miejsce, a Marcel Matysiak i Bartosz Michalec II miejsce.

Następnie młodzi sportowcy udali się do Złotoryi, aby rozegrać Finał Strefy Legnickiej w siatkówce plażowej dziewcząt. Do turnieju wraz z nami awansowało 6 drużyn, mistrzynie powiatów: głogowskiego, lubińskiego, legnickiego, jaworskiego i złotoryjskiego. Na zakończenie zaciętego i bardzo wymagającego turnieju spotkaliśmy się w drużyną Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. O wygranej decydował tie break, który nasze przeciwniczki rozstrzygnęły na swoją korzyść 15:12. Ostatecznie nasze siatkarki zostały sklasyfikowane na II miejscu i awansowały do grona 8 najlepszych drużyn z województwa, które 20 czerwca 2023 roku we Wrocławiu będą walczyły o tytuł Mistrzyń Dolnego Śląska. Gratulacje i powodzenia na dalszych etapach rozgrywek!     M. Dziewic