W sobotę 10 czerwca, Starosta Górowski Urszula Szmydyńska wzięła udział w otwarciu IX Mistrzostw Powiatu Górowskiego w Petanque.

To zyskująca coraz większe uznanie dyscyplina sportu, popularna szczególnie w południowej Francji. Rozgrywki odbywają się na żwirowym placu, zwanym bulodromem o wymiarach 15x4 m. Gra polega na rzucaniu z wytyczonego miejsca (kręgu) metalowymi kulami (bulami) o ciężarze od 650 do 800 g w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki, tak zwanej świnki. Każdy z graczy stara się własne bule umieścić jak najbliżej owej świnki, wybijając przy tym bule przeciwnika.

Starosta Górowski podziękowała organizatorom za przygotowanie turnieju i życzyła wszystkim uczestnikom jak najlepszych rezultatów i zwycięstw.