W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Górze odbyła się pogadanka dla dzieci z rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie Powiatu Górowskiego na temat: „Bezpieczne wakacje”.Spotkanie zorganizowane zostało przez PCPR w Górze we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Górze w ramach realizacji Powiatowego Programu Profilaktycznego w Zakresie Promowania i Wdrażania Prawidłowych Metod Wychowawczych w Stosunku do Dzieci w Rodzinach Zagrożonych Przemocą Domową w Powiecie Górowskim na lata 2023-2028.

Podczas spotkania funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Górze Pani Lidia Tarońt wraz z Dzielnicowym Panem Krystianem Kurowskim omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas dni wolnych, związanych z wypoczynkiem nad wodą. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na utrzymywanie kontaktu z nowo poznanymi osobami zarówno bezpośrednio jak i w sieci internetowej. Celem spotkania było zwiększenie świadomości dzieci na temat zjawisk zagrażających życiu podczas wakacji i czasu wolnego.