W Hali sportowej w Wąsoszu 24 listopada 2023 r. odbył się XIX Powiatowy Turniej Dzień Matematyki i Sportu dla uczniów szkół podstawowych zorganizowany przez PCDNiPP-P w Górze.

Turniej sponsorowali Starosta Górowski Urszula Szmydyńska i Burmistrz Wąsosza Paweł Niedźwiedź, który wraz z dyrektorem Zespołu Szkół w Wąsoszu Stanisławem Kosarzewskim otworzyli zawody.

Rywalizację prowadził dyrektor PCDNiPP-P w Górze Bernard Bazylewicz wraz z nauczycielami matematyki i wychowania fizycznego szkół podstawowych powiatu górowskiego.

Wystąpiły drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Czarnoborsku, Szkoły Podstawowej nr 1  im. Bolesława Prusa w Górze,  Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze, Szkoły Podstawowej w Irządzach, Zespołu: Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza i Przedszkole w Sicinach oraz Zespół Szkół w Wąsoszu – gospodarz zawodów.
Dyplomy za udział w turnieju otrzymały wszystkie drużyny, a laureaci także  puchary. I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze, II miejsce z Zespołu Szkół w Wąsoszu, a III miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w zawodach, w tym wysiłku umysłowego oraz sportowej rywalizacji.