Powiat Górowski już po raz kolejny otrzymał dofinansowanie na wsparcie szkolnych bibliotek z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W 2019 roku Powiat Górowski, jako organ prowadzący szkoły i placówki oświatowe złożył do Wojewody Dolnośląskiego wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu dla:

• Branżowej Szkoły I stopnia;
  • Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Komisja powołana Zarządzeniem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu z dnia 20 stycznia 2020 r. dokonała oceny złożonych wniosków i przyznała dofinansowanie.

Tym razem Powiat Górowski otrzymał dotację w wysokości 4 960,00 zł na realizację Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych, z przeznaczeniem na doposażenie biblioteki szkolnej:

• w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  im. Janusza Korczaka w Wąsoszu:
  • w kwocie 2 480,00 zł dla Branżowej Szkoły I stopnia w Wąsoszu;
  • w kwocie 2 480,00 zł dla Szkoły Przysposabiającej w Wąsoszu.

Przypomnijmy, że Powiat Górowski w poprzednich latach otrzymał już dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w wysokości 28.840,00 zł, a środki z dotacji zasiliły zasoby biblioteczne:

• Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze:
  • w kwocie 2 480,00 zł dla Gimnazjum Dwujęzycznego w Górze,
  • w kwocie 4.800,00 zł dla Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze;
  • Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze, w kwocie 12 000,00 zł dla Technikum w Górze;
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu:
  • w kwocie 2 480,00 zł dla Szkoły Podstawowej w Wąsoszu,
  • w kwocie 2 480,00 zł dla Gimnazjum w Wąsoszu;

Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze, w kwocie 4 600,00 zł dla Filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Górze.