Przypominamy o harmonogramie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Górowski na rok szkolny 2024/2025. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszych placówek na ich stronach internetowych oraz z następującymi terminami:

Dodatkowo, kandydaci do Technikum oraz Szkoły Branżowej I stopnia muszą dostarczyć zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu. Ósmoklasiści chcący podjąć naukę w Szkole Branżowej I stopnia muszą złożyć również zaświadczenie o przyjęciu na praktyczną naukę zawodu. Skierowania na badania lekarskie szkoła wydaje w terminie od 16 maja do 16 lipca 2024 roku. W Zespole Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego bezpłatne badanie przez lekarza medycyny pracy odbędzie się tylko w dniu 22 lipca 2024 r. w godzinach od 8:15 do 11:15 w sali nr 6.

Obecność uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do przyjęcia jest obowiązkowa. Brak zaświadczenia spowoduje automatyczne usunięcie ucznia z listy wstępnie przyjętych.