Państwowa Komisja ds. przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 rozpoczęła swoją kolejną ogólnopolską kampanię społeczną. Tegoroczna kampania, pt. „Nigdy byś się nie spodziewał” ma na celu pogłębienie świadomości zjawiska oraz wzmocnienie ochrony dzieci przed przemocą seksualną. Poprzez działania skierowane do rodziców, opiekunów, kampania ta wskazuje kto może być potencjalnym sprawcą, komu oraz gdzie przestępstwo wykorzystania seksualnego może mieć miejsce.

Kolejnym założeniem kampanii jest promowanie zdrowych i bezpiecznych relacji, które mogą chronić dzieci przed potencjalnym zagrożeniem. Państwowej Komisji zależało na nagłośnieniu problemu i wywołaniu szerokiej debaty na temat przeciwdziałania zjawisku wykorzystania seksualnego dzieci w mediach i społecznościach lokalnych. Przekaz ma uczulić rodziców, opiekunów i społeczność na konieczność zachowania czujności i zwiększenia świadomości w zakresie ochrony dzieci.

Link do strony zawierającej materiały edukacyjne i profilaktyczne.