W Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu, pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pobrali 5 czerwca 2020 r. wymazy od pracowników jednostki celem przeprowadzenia badań na koronawirusa.

Akcja realizowana była w ramach zainicjowanego przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki projektu profilaktycznych badań na obecność SARS-CoV2, który prowadzony jest na terenie całego województwa. Zadanie wspierają Wojska Obrony Terytorialnej z wykorzystaniem wojskowej karetki funkcjonującej w ramach utworzonego zespołu interwencji kryzysowej. Wymazy trafią w dniu 5 czerwca 2020 r. do laboratorium we Wrocławiu.

Jak informuje Piotr Grochowiak - dyrektor DPS we Wronińcu, wyniki mają być znane najwcześniej w poniedziałek. Celem podejmowanych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i pracowników dolnośląskich Domów Pomocy Społecznej.