Uroczyste obchody upamiętniające 100. Rocznicę Bitwy Warszawskiej odbyły się przy pomniku Wolności w Górze

W obchodach Święta Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, przypadających rokrocznie 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r., uczestniczyli: Starosta Górowski Anna Kolibek, reprezentująca Burmistrz Góry Irenę Krzyszkiewicz Zastępca Magdalena Głuszko, Wicestarosta Andrzej Rogala, Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego Ryszard Wawer wraz z radnymi Urszulą Szmydyńską i Grażyną Owczarek, kpt. Henryk Adamus Prezes związku kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Komendant Powiatowy Policji w Górze mł. insp. mgr Jacek Gregor, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Górze bryg. mgr inż. Krzysztof Panocha, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Góra Lucjan Żołnieruk, Małgorzata Makles radna Rady Miejskiej Góra oraz delegacje szkół i jednostek organizacyjnych gminy i powiatu.

Święto to przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, ponieważ 15 sierpnia jest również liturgicznym świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, dla którego ustawodawca wprowadził wolne.