Dzisiaj, 18 sierpnia 2020 r. Starosta Górowski Anna Kolibek i Wicestarosta Andrzej Rogala, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Wiesława Pospiecha oraz Prezes wrocławskiej spółki Chemeko – System podpisali protokół przekazania nieruchomości.

Protokolarne przekazanie przez Powiat Górowski na rzecz Chemeko - System Sp. z o. o. części nieruchomości przy ul. Armii Polskiej 8 (stara przychodnia) związane jest z realizacją porozumienia, którego przedmiotem jest przeprowadzenie prac budowlano - remontowych w celu adaptacji części  pomieszczeń na pomieszczenia ambulatorium i ratownictwa medycznego, mające spełniać funkcje medyczne oraz socjalne dla personelu  zgodnie  z uzgodnioną i zatwierdzoną dokumentacją projektową. Wśród zadań jakie przewiduje dokumentacja, m.in. są:

- ocieplenie ścian budynku i remont elewacji,

- wymiana stolarki okiennej,

- wiata parkingowa na potrzeby ratownictwa medycznego,

- remont pomieszczeń pod usługi lecznicze,

- remont sanitariatów.