Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze przypomina, iż Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje   moduł IV programu ,,Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Adresatami programu są jednostki powiatowe i gminne które prowadzą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych spełniające kryteria wyznaczone przez PFRON.

Wnioski składać można w trybie ciągłym, jednakże nie później niż do dnia 2 listopada 2021r. Wnioski rozpatrywane są w Oddziale Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych właściwych terytorialnie ze względu na siedzibę samorządu.

W przedmiotowym programie można uzyskać pomoc w związku z epidemią między innymi w zakresie

1. zakupu środków ochrony (jak płyny do dezynfekcji, przyłbice, odzież ochronna)
  2. zakupu do placówek dla osób z niepełnosprawnością wyposażenia po wystąpieniu  choroby tj. np. pościeli, ubrań
  3. zakupu sprzętu i wyposażenia podnoszącego poziom bezpieczeństwa
  4. organizowania aktywności w celu poprawy kondycji osób niepełnosprawnych i inne.

Szczegółowe informacje pod adresem: Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych www.pfron.org.pl lub w siedzibie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze, ul. Armii Polskiej 8, 56-200 Góra    www.pcprgora.samorzady.pl

Wszelkich informacji udziela pracownik PCPR w Górze, pokój nr 17

nr telefonu 65 650 09 88, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.