Aktualnie zakończono montaż pieców gazowych wraz z towarzyszącą automatyką sterującą i armaturą służącą do wytwarzania ciepła.

Podczas dzisiejszej rady budowy z udziałem: Wicestarosty Górowskiego Andrzeja Rogali, Dyrektor SOSW w Wąsoszu Justyny Dąbrowskiej, Naczelnika Wydziału Budownictwa, Architektury i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Górze Andrzeja Maćkowiaka oraz wykonawcy i inspektora nadzoru budowlanego podsumowano dotychczas wykonane prace i ustalono działania w zakresie uzyskania stosownych pozwoleń związanych z dopuszczeniem urządzeń do eksploatacji przez PGNiG. Na czas modernizacji właściwej kotłowni budynki ogrzewa olejowa, mobilna, zewnętrzna kotłownia zastępcza. Niebawem rozpoczną się też prace związane z wymianą stolarki okiennej w najstarszej części obiektu.

Wartość  inwestycji wynosi 795 810,00 zł, w tym  kwota 700 000 zł stanowi  dofinansowanie jakie Powiat Górowski uzyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostała kwota, to środki własne Powiatu.