Rada Powiatu Górowskiego udzieliła dziś absolutorium Zarządowi Powiatu Górowskiego w związku z wykonaniem budżetu za 2021 rok. Samorządowcy debatowali także nad Raportem o Stanie Powiatu Górowskiego i udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

W XXXVII sesji Rady Powiatu Górowskiego wzięło udział 14 radnych. Szczegółowe sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu Górowskiego w okresie międzysesyjnym przedstawiła Starosta Górowski Urszula Szmydyńska. Informowała radnych między innymi o działaniach inwestycyjnych, oświatowych, sportowych, realizacji zadań przez Starostwo Powiatowe oraz o spotkaniach w ważnych sprawach dla powiatu.

Następnie radni przyjęli dwie uchwały budżetowe, dwie uchwały w sprawie oddania w najem lokali będących własnością powiatu oraz uchwałę w sprawie rozpatrzenia petycji. Po krótkiej debacie nad Raportem o Stanie Powiatu Górowskiego, radni większością głosów przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Górowskiego wotum zaufania.

W dalszej części sesji radni większością głosów przyjęli uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Górowskiego za 2021 rok oraz w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu Górowskiego z tytułu wykonania budżetu Powiatu Górowskiego za 2021 rok. Z tej okazji gratulacje odbierała Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, która w imieniu całego Zarządu podziękowała za owocną współpracę radnym, Skarbnikowi Powiatu Wiesławowi Pospiechowi, Burmistrz Góry Irenie Krzyszkiewicz oraz wszystkim współpracownikom Starostwa Powiatowego i jednostek powiatowych.

Następnie samorządowcy wysłuchali informacji o zasobach Pomocy Społecznej za rok 2021 dla Powiatu Górowskiego, o działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego, o stanie ochrony przeciwpożarowej oraz o stanie sanitarnym na terenie Powiatu Górowskiego w 2021 r.