20 października 2023 r. zakończyło się 5-dniowe szkolenie grupowe „Kompetencje cyfrowe – poziom podstawowy” organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Górze w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze. W szkoleniu wzięło udział 10 osób młodych do 30 roku życia zarejestrowanych w tut. Urzędzie. Dzięki szkoleniu uczestnicy nabyli niezbędne umiejętności z zakresu informacji, komunikacji, tworzenia treści, bezpieczeństwa oraz rozwiązywania problemów technicznych i otrzymali zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia. To już drugie szkolenie z tego zakresu, w nadchodzącym czasie planowana jest kolejna edycja szkolenia podnosząca kompetencje cyfrowe osób młodych z powiatu górowskiego.